For- Fishing 2012.

14. 02. 2012 Zdena Svejkovská Články 2873x

150Ve dnech 26.-29.1.2012 proběhl již 3.ročník „Rybářského veletrhu-For-Fishing“, pod heslem, když nás ryby baví, v prostorách Výstaviště ABF v Letňanech. Zúčastnili jsme se již potřetí a spolu s doprovodnými fotografiemi předkládáme i slovem pár komentářů a zážitků.

Na měsíc leden, vládlo krásné, slunečné počasí s příjemnými teplotami a tak se na veletrh dostavil dostatek příznivců Petrova cechu, skupin i  rodin s dětmi.

V útulné hale se spoustou vystavovatelů si každý přišel na své.
U našeho stánku jsme přivítali známou osobnost v rybaření Jakuba Vágnera, který nám udělal svou návštěvou obrovskou radost.
Jedním z dalších významných návštěvníků našeho stánku byl také příznivec rybolovu, český zástupce konzulátu v Nizozemí.
Nikdy nenecháme bez povšimnutí projít kolem našeho stánku děti.
Tentokrát šlo o milé setkání s dětmi ( děvčátky ) z Dětského domova, které se zatím učí rybaření pouze z knih nebo z DVD.
Krásný příběh se nám stal s Tomáškem Krbaťou z 2.třídy ZŠ ze Žďáru n/Sázavou.
Přišel si na náš stánek koupit pořádný háček na sumce. Jeho maminka vedle něho se jen usmívala a nevěřícně kroutila hlavou, odkud má Tomík takové znalosti, že se vyzná v háčcích, nástrahách apod. Vzala jsem si ho stranou a on mi pověděl, že každé ráno než jde do školy, si pouští DVD od Jakuba Vágnera, jak se loví sumci. Je to jeho sen a chtěl by se stát takovým rybářem, jako je Jakub. Samozřejmě, než jde spát, tak DVD si pouští znovu. Háčky si vybral a já mu řekla, jakou jsem měla radost, když den před jeho návštěvou byl Jakub na našem stánku a slíbil, že určitě přijde i na druhý den. Snad nikdy jsem neviděla tak rozzářené oči dítěte. Maminka nám dala jejich tel.číslo a kdyby náhodou Jakub přišel, tak abychom určitě Tomíkovi zavolali. Těsně před 18.00hodinou, kdy výstava končila jsem ještě Tomáška s maminkou potkala u vchodu, kde stále čekali, jestli se Jakub objeví ve dveřích. Ten den se ho nedočkal.
Sobotní ráno, když se otevřely brány veletrhu a hrnuli se obdivovatelé Petrova cechu v hojném počtu, na náš stánek zavítal i Vítek Šindelář. 9letý kluk zapálený do muškaření. Chytá už rok a teď se pokouší i vázat mušky a šlo mu to výtečně.
Kolem poledne přišel k našemu stánku i Jakub. Splnil Tomíkovi částečně jeho sen. Napsal mu věnování i s naší fotografií. Poslala jsem mu vše domů . Maminka nám napsala, že to byla nekrásnější odměna za vysvědčení ( měl samé jedničky). Dnes fotografie visí nad jeho postelí v pokojíčku a Tomášek je šťastný. Snad se i jemu splní jeho dětský sen a dosáhne takových úspěchů, jako Jakub Vágner.
Další z mladých rybářů, také muškař,který nás navštívil byl, 13 letý Kryštov Doležal.
V říjnu 2011 na Mezinárodním mistrovství juniorů získal 1.místo. I jemu přejeme hodně dalších úspěchů a dobré úlovky na naše háčky.
Závěrem bych chtěla poděkovat organizátorům za příjemné prostředí a organizaci celého rybářského veletrhu. Už teď se těšíme na 4.ročník, který proběhne na počátku roku 2013.
Petrův zdar!
Zdena Svejkovská
 

Aktuality

Fotogalerie

120
120
120


Webdesign: www.trigonag.cz | CMS: www.vades.cz